معرفی کامل انواع سیستم سرمایشی ساختمان ویترین نت-اخگرتابش

شما نمی‌توانید به دمای فضای داخل خانه کنترلی داشته باشید و صرفاً می‌توانید دور موتور را کم یا زیاد کنید. ظرفیت‌های مختلفی از آن وجود دارد که با توجه به مساحت فضای خانه می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد. رادیاتورها که به عنوان یک سیستم مرکزی کاربرد دارند در انواع مختلف در بازار یافت می‌شوند. هدف اصلی این رادیاتور علاوه بر تأمین انرژی زیبایی و ویژگی دکوراتیو بودن آن است.

دستگاه GHP؛ از جدیدترین انواع سیستم سرمایشی ساختمان:

موتورخانه، انواع چیلرهای جذبی، هوا خنک و آب خنک، دیگ های آب گرم و دیگ بخار از جمله این سیستم ها هستند. در این مرحله لوله های کویل خنک می شوند و هوای گرم محیط به داخل یونیت داخلی مکیده شده و پس از عبور از کویل هوا خنک می شود. یکی از قابلیت های مهم فن کوئل این است که با مکش هوای موجود، درجه حرارت محیط اطراف خود را تنظیم می کند. این وسیله با آب سرد و گرم از دیگ های مرکزی و چیلر تغذیه می شود و برای انتقال هوای گرم کننده یا خنک کننده به محیط دو لوله گرم یا سرد دارند، البته مدل های گرمایشی و سرمایشی فن کویل چهار لوله دارد. سیستم سرمایشی اسپلیت همانند کولر گازی کار می کند، یعنی مایع خنک کننده یا مبرد در داخل لوله های مویین آن تبخیر شده و از این طریق هوای گرم محیط داخلی را جذب می کند تا به یونیت خارجی دستگاه منتقل کرده و در آنجا این مایع سرد و تبدیل به مایع می شود.

مزایای دستگاه GHP

نصب و تعمیر سیستم های سرمایشی، با امدادکار، در سریع‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت برای شما انجام می‌شود. اگر کولر شما دچار خرابی شده است و یا طی روزهای اخیر یک سیستم سرمایشی جدید خریداری کرده‌اید می‌توانید برای نصب کولر و یا تعمیر آن با ما تماس بگیرید. این دستگاه می تواند به عنوان بهترین سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان در برخی پروژه ها انتخاب شود. همانگونه که در مطالب فوق ذکر شده، سیستم های تهویه مطبوع را می‌توان یکی از بخش های مهم یک ساختمان تجاری، شهری و صنعتی به شمار آورد که هدف از بکارگیری آن کنترل میزان رطوبت، دما و کیفیت هوای داخلی ساختمان می‌باشد. هدف از بکارگیری سیستم تهویه مطبوع یا HVAC ، بهبود کیفیت هوا و شرایط دمایی محیط کار و زندگی افراد محسوب می‌شود.

معرفی کامل انواع سیستم سرمایشی ساختمان ویترین نت-اخگرتابش

عملکرد چیلر گرمایشی خانگی یا همان مینی چیلر به این صورت است که به جریان آب گرم وصل منبع می شود. سپس آب گرم ورودی به چیلر وارد شده و از طریق فن کویل ها توزیع می شود. با این تفاسیر مشخص می شود که فرق اصلی و مهم سیستم جدید VRF در مقایسه با داکت اسپلیت و کولر گازی اسپلیت در صرفه جویی بیشتر انرژی است، چون موتور کمپرسور این سیستم سرعت خود را با توجه به دمای مورد نیاز اتاق تنظیم می کند.

  • شما می‌توانید به راحتی دمای محیطی را با استفاده از این سیستم تنظیم کنید.
  • این وسیله سرمایشی روش کار بسیار ساده ای دارد، به این صورت که آب توسط پمپ دستگاه و از طریق ناودانی بر روی پوشال های دستگاه ریخته می شود و آن ها را همیشه خیس نگه می دارد.
  • در داکت اسپیلت‌ها ساختار ایجاد سرمایش به کمک کندانسور، هواساز و لوله‌های مسی شکل می‌گیرد.
  • اگر به نام این دسته از تجهیزات تهویه مطبوع توجه کنید، به سادگی متوجه خواهید شد که آن ها، به طور متمرکز و یا مرکزی در بخشی مشخص از ساختمان جایگذاری شده و انرژی گرمایش مورد نیاز و یا سرمایش مورد نظر را فراهم نموده و به محل های مورد نیاز منتقل می‌نمایند.
از مزایای کولرگازی تولید صدای کم به دلیل جدا بودن کندانسور از محیط، تصفیه هوای محیط به وسیله فیلترهای به کار رفته در دستگاه در کولر گازی، تامین گرمایش برای فصول سرد سال و بدون نیاز به کانال کشی و لوله کشی هستند. از نظر قیمت اولیه و دیگر مزایا ، دستگاه مینی چیلر بهترین سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان هایی است که در آنها هدف ، سرمایش و گرمایش هر واحد به صورت مستقل و جدای از سایر واحدها است. به این مفهوم که هر مینی چیلر (معمولا با ظرفیت های برودتی ۲ تا ۱۰ تن تبرید) را می توان به چندین فن کویل از یک واحد ساختمان نصب و دمای هوای هر فن کویل را نیز مستقلا تنظیم نمود.

نکات مهم به هنگام خرید سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی