قیمت دوربین مدار بسته دید در شب اهمیت نصب آن

دوربین مدار بسته خود را خاموش و روشن کنید که تغییرات شما در آن ذخیره شوند. در صورت استفاده از هارد دیسک های معمولی، نه تنها در ذخیره تصاویر احتمال کاهش نرخ فریم را خواهید داشت، بلکه احتمال خراب شدن هارد و عدم ذخیره تصاویر نیز وجود دارد. انواع مختلفی از دوربینهای مدار بسته متناسب با موقعیت یا شرایط مختلف محیطی وجود دارد که هر کدام ویژگی و قابلیتهای خاص خود را ارائه میدهند. در حال حاضر شرکت های زیادی در زمینه فروش و نصب دوربین مداربسته فعالیت دارند که شما می بایست با تحقیق درمورد آنها، بهترین شرکت را از هر نظر انتخاب کنید. در صورت تمایل به تهیه یکی از بهترین دوربینهای مداربسته میتوانید به سایت فروشگاه اینترنتی ایمن افزا مراجعه نموده و از میان دستهبندیهای متنوع این سایت و بر اساس اطلاعاتی که در خصوص مشخصات فنی هر یک از این محصولات ذکر شده به انتخاب مناسبترین گزینهی موجود بپردازید. دوربین مداربسته که تحت عنوان سیستم نظارت تصویری نیز شناخته میشود، برای شناسایی و جلوگیری از فعالیت سارقان و ثبت تخلفات آنها مورد استفاده قرار میگیرد.

این دوربینها امکان پشتیبانی از لنز ثابت و متحرک دارند که هر کدام زاویه دید متفاوتی را ارائه می دهند. این دوربین در هر ساعت از شبانه روز تصاویر و ویدئوهای بسیار با کیفیتی را ضبط میکند. این دوربینها برای ردیابی سارقان بسیار مناسب هستند و در صورت نیاز به استفاده از فیلم در دادگاه، به کاربر امکان میدهد برای وضوح بیشتر بزرگنمایی کند. دوربین مداربسته داهووا با تنوع بسیار بالایی برای سطوح متفاوت امنیتی و متناسب با بودجهی اشخاص مختلف موجود بوده و میتوان به راحتی و تنها با کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی انتخاب بهترین دوربینهای این برند به خریدی موفقیتآمیز دست یافت. اگر ده سال پیش نصب دوربین مداربسته تنها در اماکن بزرگ دولتی مورد استقبال قرار می گرفت، امروز استفاده از این دوربین ها در ساختمان های شخصی نیز به وفور یافت می شود. پس از تحقیق و تهیه دوربین مدار بسته مناسب، به مرحله نصب دوربین مداربسته می رسیم. دستیابی به دوربین مداربسته دید در شب تنها به معنای خرید و نصب آن نیست بلکه عوامل متعددی را باید هنگام خرید دوربین مداربسته برای نظارت بر مناطق تاریک در نظر بگیرند. هیچ دوربینی بهتر از دوربین های دیگر نیست و همه اینها به مشخصات خاص خریدار بستگی دارد.

قیمت دوربین مدار بسته به عوامل بسیاری نظیر برند، کیفیت، ظرفیت هارد و رزولوشن بستگی دارد و قیمت مشخص یا ثابتی ندارد. استفاده از یک دوربین مداربسته در محیط های بسیار حساس نظیر اماکن تاریخی سبب افزایش امنیت در محیط و محافظت بیشتر از آثار تاریخی می گردد. علاوه بر این با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و سبک زندگی، این سیستمهای نظارتی در ساختمانهای مسکونی و حتی داخل منازل نیز بسیار رواج پیدا کرده است و به عنوان یک ابزار ضروری و کاربردی برای حفاظت از مال و جان ساکنان و افراد خانواده محسوب میشود. در کنار هم یک سیستم نظارتی را ایجاد میکنند. درواقع طراحی حرفه ای این سیستم سارقان را گیج خواهد کرد. درواقع علاوه بر دوربین ها، مواردی چون: کابل کواکسیال یا کابل شبکه، پاور، سوئیچ، دستگاه ذخیره کننده، هارد و . عمده محصولات ارائه شده توسط این شرکت شامل دوربین های مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه، دستگاه های ضبط کننده تصویر، کابل تصویر دوربین مدار بسته و کابل شبکه، اتصالات و تجهیزات جانبی مرتبط با سیستم های حفاظتی است.

نکته مهم در انتخاب دوربین مداربسته این است که برای یک انتخاب بهینه باید با توجه به شرایط و نیاز و همچنین میزان هزینه انتخاب خود را انجام دهید. باید توجه کنید که در نصب دوربین مداربسته و هنگام کابل کشی چگونه از داکت و جعبه تقسیم استفاده شده است. بهعنوان مثال در اماکنی که فضای کافی برای نصب دوربین مداربسته با اندازه معمولی وجود ندارد، از دوربین PinHole یا مینیاتوری استفاده میشود. دوربین مداربسته داهووا و دیگر دوربینهای برندهای برتر در این زمینه از لحاظ تکنولوژی ساخت به سه دستهی کلی آنالوگ، مگاپیکسلی و تحت شبکه تقسیم میشوند که هر یک از این دستهبندیها با توجه به نوع کاربرد خود میتوانند سطح متفاوتی از امنیت را برای یک مکان حاصل فرمایند. از دیگر ویژگیهای دی وی آر این است که شما میتوانید دوربینهای گردان را نیز کنترل نمایید. به همین دلیل کیفیت کابل مورد استفاده تأثیر مستقیمی بر کیفیت تصاویر تشکیل شده بر صفحهی مانیتور را خواهد داشت.

این نوع دوربینها امکان قرارگیری با احتیاط را فراهم میکنند؛ به این معنی که میتوانید تصاویر خوبی از سرقت و آسیبهای جنایی را ثبت کنید. فناوری حرارتی این دوربین میتواند در مسافتهای طولانی تا 300 متر دورتر را ببیند. برای این سری از دوربین ها یک فناوری جدید طراحی شده است که به نام ” Dark Fighter” معروف است. اما اگر قرار است از دوربین در دمایی غیر از این بازه استفاده شود باید درون محفظه مخصوص قرار گیرد. این نوع لنز در دوربین های پیشرفته تر مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین مداربسته داهووا که یکی از بهترین محصولات موجود در زمینهی ارتقای امنیت یک مکان است، توانسته به دلیل ویژگیهای منحصر به فرد خود در بازار جهانی خوش درخشیده و همواره به عنوان برترین دوربینهای موجود مورد تقاضای کاربران قرار گیرد. منوی کاربران آنلاین : مشاهده کاربران و نگهبانانی است که همین الان از طریق شبکه داخلی یا شبکه اینترنت به سیستم DVR وصل هستند.

معایب دوربینهای تحت شبکه تنها به قیمت بالاتر این دوربینها نسبت به مدلهای پیشین مربوط سایت hilook-cctv خواهد شد. این دستگاه بر مبنای کنترل دوربینهای شبکه طراحی شده و مدلهای مختلف آن در ابعاد مختلف موجود است. علاوه بر این پارامترها موارد دیگری نیز در انتخاب دقیق نوع و مدل دوربین موثر میباشند که در مطالب زیر به آنها پرداخته شده است. این مدل همچنین در برابر تابش خیرهکننده و باران خوب عمل میکند. دوربین مداربسته داهووا مدل دید در شب، به نسبت سایر محصولاتی که فاقد این قابلیت هستند، تصاویر ارسالی را با وضوح بسیار بالاتری به کاربر ارائه داده و مانع از کاهش امنیت در ساعات خاصی از شبانه روز میشود. این دوربینها برای اهداف داخلی و تجاری بسیار ایده آل هستند، و شما میتوانید از راه دور خانه یا اداره را کنترل و نظارت کنید. آنها عموما میدان دید وسیعی دارند ( 130 درجه یا بیشتر ) و نسبت به اکثر دوربین های گلوله سیمی ، منطقه بزرگ تری را پوشش می دهند.

دوربین مداربسته سیم کارت خور، به دوربین تحت شبکه ی بی سیمی گفته می شود که نیاز به اینترنت مودم از طریق کابل یا حتی وای فای ندارد. این نوع از دوربین های مداربسته روی بستر کابل های شبکه سوار می شوند. دسته دیگری از دوربین های مدار بسته، نوع آنالوگ است. دوربینهای آنالوگ با تنوع بالایی در مراکز فروش محصولات امنیتی موجود بوده و نسبت به دیگر گروههای دوربین مداربسته داهوا با قیمت پایینتر و قابلیت نصب آسانتری در اختیار مصرفکنندگان قرار میگیرند. در حقیقت تولیدکنندگان دوربین مداربسته داهووا و تولیدکنندگان دیگر برندهای فعال در این زمینه، توانستند در گسترش تنوع تولیدات خود گامی بلند برداشته و به تولید دوربینهای مدار بستهای مخصوص، جهت حفاظت بیشتر از سلامت و امنیت کودکان بپردازند.

دوربین مدار بسته صنعتی یا دوربین باکس Box Camera : دوربین های مکعبی شکل بوده و به لحاظ ساختار نصب دوربین مدار بسته مشابه دوربین های بالت هستند ولی مزیت اساسی این نوع دوربین قابلیت تعویض لنز دوربین می باشد که شما می توانید لنز دلخواه خود را روی آن نصب نموده و کیفیت دلخواه خود را داشته باشید. این دوربین مدار بسته با قابلیت بزرگنمایی و کوچک نمایی بدون از بین بردن تمرکز به شما امکان میدهند فاصله کانونی و زاویه را تنظیم کرده و بزرگنمایی را کم یا زیاد کنید. شکل دوربین باعث میشود افراد نتوانند به راحتی تشخیص دهند که دوربین از کدام سمت تصویر برداری میکند. همچنین این دوربین توانایی دریافت تصاویر از اجسام و افراد تا 25 فریم برثانیه را دارد. در پایان این موضوع را هم در نظر داشته باشید که توصیه می شود تمام مراحل نصب دوربین مدار بسته توسط یک شرکت انجام شود تا پروژه به صورت یکپارچه انجام شود.

دوربین های بدون سیم: هیچ کابلی نیاز نیست. شکل استاندارد آن به گونه ای است که در فاصله بین دوربین تا محل قرار گرفتن دستگاه ضبط تصاویر باید همه کابل ها محافظت شوند و هیچ کابلی دیده نشود تا کار به صورت استاندارد و تمیز انجام شود. چرا که در صورت به سرقت رفتن دستگاه ذخیره سازی (DVR)، تمام تصاویر ذخیره شده از بین می رود و در هنگام بروز مشکل، تصویری ندارید که از آن استفاده کنید. در هر صورت باید به خوبی بدانید که عوامل مهمی بر دوربین مداربسته و البته قیمت آن تاثیر می گذارند. HVR (ضبط کننده فیلمبرداری ترکیبی) می تواند تصاویر را از هر دو دوربین آنالوگ و IP ضبط کند.

عملکرد این دوربینهای ایمنافزا بر اساس استفاده از امواج آنالوگ و کابلهای دو رشتهای و کواکسیال میباشد. • سایز دوربین؛ اندازه دوربین مدنظر میبایست متناسب با مکان نصب باشد؛ به گونهای که برخی ترجیح میدهند برای نصب در بیرون مغازه یا فروشگاه از دوربینهایی با ابعاد بزرگتر (برای جلوگیری از ورود سارقان به داخل فروشگاه) و برای محیط داخل از دوربینهایی با ابعاد کوچکتر (به جهت شناسایی سارقان و عملکرد آنها) استفاده کنند. این روزها حتی دوربینهایی مجهز به تکنولوژی استارلایت قابلیت ضبط تصویر رنگی در تاریکی مطلق را نیز دارند. • قابلیت مشاهده از راه دور؛ اگر مدام نمیتوانید به فروشگاه و مغازهی خود سر بزنید و آن را تحت کنترل خود در آورید، میتوانید به سراغ دوربینهایی که از قابلیت کنترل از راه دور برخوردارند بروید. اگر درمورد انواع دوربین و امکانات و ویژگی آنها اطلاعاتی ندارید، باید با افرادی که در این زمینه کارشناس هستند مشورت کنید تا بهترین نوع دوربین که برای شما مناسب می باشد را انتخاب کنید. بنابراین هرچه سطح نور محیطی که شما نیاز به نصب دوربین مداربسته درآن را دارید کمتر باشد هزینه های شما برای استفاده از تکنولوژی های تصویر برداری دید در شب نیز بیشتر می شود. شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر در این جهت میتوانید مقاله “اشتباهات رایج در خرید دوربین مداربسته” ما را مطالعه نمایید.

همچنین برای ضبط تصاویر توسط دوربینهای تحت شبکه، به جای دستگاه DVR از دستگاهی به نام NVR که تنها دادههای این دوربینها را حفظ میکند، استفاده میشود. در واقع، دوربینهای مدار بسته از وقوع سرقت و جرم تا حد زیادی پیشگیری کرده و احساس امنیت را به وجود میآورد. بنابراین اطمینان از خرید دوربین مداربسته مناسب بسیار مهم است، زیرا بسته به مکان قرارگیری و کاربرد اصلی آنها، باید دوربین مورد نیاز خود را پیدا کنید. این دوربینهای مداربسته بسیار کاربردی هستند زیرا مجرمان کمتر متوجه آنها میشوند. این سیستم میتواند مجرمان بالقوه را باز دارد و در صورت وقوع هر جرمی، فیلمهای ویدئویی و تصاویر آنها میتواند به نیروی انتظامی کمک کنند تا تحقیقات و شواهدی را برای پیگیری در دادگاه قانونی ارائه دهد.

این پریست ها به شما امکان می دهد دوربین را طوری تنظیم کنید که به صورت برنامه پذیر و زمان بندی شده، محل هایی مشخص را به شما نشان دهند. در واقع شما میتوانید آنها را به گونهای تنظیم کنید که تنها چند نقطه از فضا را به شکل متوالی پایش کرده و اطلاعات زنجیروار را ارسال نماید. در پروژه های نصب دوربین مداربسته بهتر است از هارد دیسک مخصوص دوربین مداربسته استفاده شود. اگرچه قیمت خرید دوربینهای آنالوگ پایینتر است اما اجرای دوربین مداربسته در اصفهان و دیگر شهرها بالا میباشد که این امر به سیم کشیهای متعددی که برای نصب آن احتیاج است مربوط میشود. وضوح تصویر دوربینهای با کیفیت بسیار بالا است به حدی که در مراکز پر خطر مانند بانکها و دیگر ارگانهای دولتی مورد استفاده قرار میگیرند. نصب دوربین شما در فضاهای شلوغ و پر رفت و آمد صورت میگیرد یا برای مثال در یک پارکینگ بسیار خلوت؟ امروزه بحث امنیت و حفاظت تصویری از فضاهای مختلف شهری به کاری تخصصی و بسیار حساس تبدیل شده است. محدود نشده و شامل موارد بسیار گستردهتری نظیر کنترل اتاق کودک نیز میباشند.