طراحی دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک

قسمت پذیرش مطب ، اولین مکانی است که ؛ بیماران در حین ورود به مطب با آن مواجه می شوند.این امر در برداشت مراجعین بسیار موثر می باشد. در واقع برای اینکه یک تصور مثبت و زیبا در ذهن بیماران و مراجعه کنندگان باقی بماند، بهتر است فضای مورد نظر از نظری بصری پویا باشد. چراکه اکثر مراجعه کنندگان ، بیمار هستند . این رنگ در کنار اکثر رنگها زیبا به نظر میرسد و در بافتهای متفاوت جلوههای منحصر به فردی ایجاد میکند. پیشنهاد ما این است که از رنگ سفید به صورت ناخالص و با ترکیب بسیار کمی با رنگ کرمی استفاده شود، این کار باعث می شود، سردی رنگ سفید گرفته شود و محیط و فضا را دلچسب تر کند.

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

رنگ قهوه ای به دلیل استفاده از وسایل چوبی مثل میز و مبلمان، معمولا یکی از رنگهایی است که در همه جا دیده می شود. از این رو به جرات می توان گفت ؛ پذیرش جزو مهم ترین فضاها برای طراحی داخلی مطب می باشد. در طراحی این فضا از تمام امکانات موجود، به بهترین شکل استفاده شده است. بر عکس این قضیه هم اتفاق افتاده که گاهی اوقات داخل فضایی رفته اید، اما احساس نامطلوب و نا خوشایندی در شما شکل گرفته است و در فکر و نظرتان این تصور به وجود آمده که اتاق و فرم آرایش آن خیلی دلگیر و سرد می باشد. همانند خصوصیاتی که برای رنگها برشمردیم، نورهایی که به کار میروند نیز باید چنین ویژگیهایی داشته باشند. روشویی: در طراحی داخلی کلینیک پوست و مو باید برای هر یک از اتاق های درمان حداقل یک روشویی قرار داده شود.

هر کدام از این بخش ها عملکرد مشخصی دارند. انتظار برای اغلب افراد کار پر استرسی است و این مساله در مطب ها اجتناب ناپذیر است. در قدم اول می توانیم به رنگ آرامش بخش این فضا اشاره داشته باشیم و امر دیگری که این سبک طراحی را برگزیده جلوه داده است استفاده کردن از استیکر های دیواری، قاب های دیواری و المان های مرتبط با محیط کار پزشک متخصص در این زمینه است. برای اینکه بتوانید حس بهتری به مراجعین خود بدهید. در این صورت ضمن اینکه پزشک و دستیاران وی میتوانند راحتتر ابزار مورد نیاز را پیدا کنند، بلکه مراجعهکننده هم احساس ترس و اضطراب نخواهد داشت. به دلیل اینکه مطب های دندانپزشکی یک جایگاه استرلیزه هستند پس نیاز است که با استفاده از یک درب اتوماتیک فضای خود را از بیرون جدا کنند. تزئینات مطب دندانپزشکی شامل چه مواردی است؟ شما نمونه هایی از تصاویر و ایده هایی که می تواند به شما در دادن طرحهایی برای دکوراسیون و دیزاین محل های اداری از جمله دکوراسیون مطب دندانپزشکی که فضای آن با توجه به وسایلی که در آنجا برای آن در نظر گرفته شده است، مشاهده کردید.

طراحی داخلی کلینیک درمانی

باید توجه داشت که نور زیاد و مستقیم میتواند آزاردهنده باشد. روح و طراوت هر مکان و کلینیکی بستگی به طراحی و دیزاین آن دارد به همین دلیل طراحی داخلی کلینیک ها اهمیت بسیار بالایی دارند ، مخصوصاً کلینیک های پوست و زیبایی که افراد بسیار حساس هستند و بیشتر مراجعین خانم ها می باشند به همین دلیل برای کسب رضایت و جلب اعتماد آنها باید از یک دکوراسیون بسیار مدرن و شیک استفاده کنیم ، همچنین با طراحی پلان برای اتاق انتظارات یک طراحی آرامش بخش و مدرن در نظر بگیرید تا زمانی که بیماران عزیز و مراجعه کنندگان در اتاق انتظار حضور دارند ذهن آنها با دکوراسیون جذاب درگیر شود.

بخش پذیرش مطب باید طراحی منحصر به فردی داشته باشد و بتواند بیمار را جذب کند. دکوراسیون و طراحی داخلی مطب روانشناسی و نکات مربوط به این طراحی که باید مد نظر داشته باشیم. توجه به دکوراسیون کلینیک های درمانی غیر قابل انکار می باشد. بهرهگیری از رنگ، بافت و خواص ویژهی متریالهای متفاوت همیشه مورد توجه معماران و طراحان مختلف بوده است. از آنجا که بعضی از رنگ ها برای افرادی که دچار مشکلات چشمی هستند آزاردهنده بوده بهترین انتخاب رنگ برای دیوارها و وسایل مطب چشم پزشکی استفاده از رنگ های ملایم است تا باعث خستگی چشم نشود.

معماری داخلی مطب پزشکی

داروخانه ها از دو بخش کلی تشکیل شده است : یک بخش مخصوص داروها و یک بخش هم مخصوص طراحی داخلی مطب پزشکی لوازم آرایشی- بهداشتی. اتاق انتظار بخشی جداییناپذیر از تمام مطبهای پزشکی است. بنابراین اگر می خواهید دکوراسیون مطب پزشکی خود را تغییر دهید یا به تازگی قرار است یک مطب باز کنید، این اصول طراحی مطب پزشک را در آن رعایت کنید. زیبایی فضا نکته ی حائز اهمیت در کلینیک های زیبایی است. با به کار گیری اصول زیبایی شناسی می توان مطب را از حالت کسل کنندگی خارج کرد . بنابراین مراجعه به مطب پزشکان دارای این تخصص افزایش پیدا کرده است. برای مثال طراحی داخلی مطب ریه با طراحی کلینیک دندانپزشکی یا پوست و مو متفاوت است. در نتیجه کودکان و بیماران کم سن و سال نه تنها از آمدن به مطب شما ترسی ندارند بلکه مشتاقانه از حضور در یک فضای شاد و سرگرم کننده با عنوان مطب دندانپزشکی لذت می برند.

مبل چستر: حس اصالت و سنگینی خاصی را به فضا می دهد.

از این رو بهتر است ، به جای استفاده از چنین رنگ هایی ، از رنگ های روشن استفاده شود. بهرهگیری از امکانات مدرن، متریالها و سقفهای کاذب به زیبایی فضا افروده است. در کنار آن بافتهای متفاوت دیوارها و کف جلوه زیبایی به فضا بخشیده است. طراحی کف با سنگهای براق توسی رنگ، جلوهای مدرن و امروزی به فضا داده است. این نکته نیز در طراحی این کلینیک به خوبی رعایت شده است. همچنین اگر قادر به استفاده از این موارد نبودید لازم است از اثرها و تولیدات هنری در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی استفاده نمایید.

در این مجموعه به دلیل وجود محدودیتهای فضایی و عرض کم آن، امکان استفاده از هر نوع مبلمان با هر اندازه وجود نداشت. از آنجا که بیشتر وقت مراجعین، به نگاه کردن به سقف سپری می شود،در طراحی سقف از نهایت دقت استفاده کردیم.به لطف ارتفاع زیاد سقف اصلی، موفق شدیم با کمک یک سقف مقعر هندسی و ریتم دار،اتاق انتظار و معاینه را به طور نامحسوسی به هم وصل کنیم. مبل های کلاسیک: حس لاکچری و تجملی دارند که گاهی برای برندینگ و خاص کردن یک مطب یا کلینیک در دکور کلینیک زیبایی یا طراحی داخلی مطب پوست و مو استفاده می شوند. در طراحی کف به ویژه در فضاهای درمانی باید نحوه تمیز کردن آن را نیز در نظر گرفت. لازم به ذکر است که برای جلوگیری از یکنواختی بیش از حد فضا ، می توان از رنگ های دیگر نیز در کنار رنگ سفید استفاده کرد. با توجه به تاثیرات بسیار زیاد و واضحی که رنگ ها در روحیه ی افراد و حتی خلق و خوی انسان می گذارد، پس نتیجه می گیریم که رنگ بندی و استفاده از انواع رنگ ها در دیزاین داخلی مطب روانشناسان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

برای انتخاب میز منشی مطب یا کلینیک باید دقیقا میزی را انتخاب نمایید که مطابق با نیازی های فضا باشد. مبلمان و دکور در این کلینیک ها باید به گونه ای انتخاب شود که در ذهن مراجعه کننده باقی بماند و باعث مراجعه ی دوباره ی آنها شود. ترالیهای دندانپزشکی دارای تنوع رنگ بالایی هستند که میتوانید با انتخاب رنگ مناسب به مطب خود زیبایی دوچندانی دهید. لذا لازم است از لحاظ پاکیزگی به آن توجه شده و فضاهای معاینه و پذیرش به خوبی از هم تفکیک شوند. برای مثال از لحاظ زمان؛ بدیهی است که اغلب افراد تمایل دارند که طراحی دکوراسیون داخلی در زمان کمتر و با سرعت بیشتری انجام شود؛ مجموعه ی ما علاوه بر تامین این دو مورد سعی خواهد داشت که پروژه را در نهایت دقت و کیفیت نیز به انجام برساند. استفاده از تصاویر و استیکرهای جذاب و تبلیغاتی در فضای انتظار این کلینیک ها هم کاربردی است و هم بر جذابیت متناسب با کاربری فضا تاکید می کند.

طراحی داخلی مطب فیزیوتراپی

به علاوه مطبها فضاهای کوچکتری نسبت به کلینیکهای چندمنظوره دارند و همین امر باعث میشود همه چیز به صورت بالقوه ساده و در دسترس باشد. در نظر گرفتن تمام امکانات سادهای که در تمام مطبها وجود دارند ضروری است. زیرا هم راحتی بیماران در رفت و آمد و حضور در مطب اهمیت دارد و هم زیبایی و خسته کننده نبودن آن، به همین دلیل در ادامه تعدادی از نکات مهم در چیدمان و طراحی داخلی مطبها را بیان خواهیم کرد.

دکوراسیون داخلی مطب زنان

در طراحی مطب دکتر بهاری، همانطور که در تصاویر مشاهده میکنید، بیشتر از رنگهای خنثی بهره گرفته شده است. به نحوی که طراحی آن هویت کل فضا را تعیین میکند. این به خاطر این است که هنگامی که فردی بیمار و یا مریضی وارد مطب می شود نیاز به آرامش دارد و نباید فضای مطب در او استرس و تشویش ایجاد کند. یکی از موارد مهم از نظر بیماران که باید به آن توجه کرد صندلی مناسب است زیرا نبودن صندلی مناسب و کم بودن تعداد آن نیز یکی از عوامل خسته شدن افراد از محیط مطب و کلینیک است. یکی از نکات قابل توجه در طراحی داخلی مطب ، نحوه چیدمان و چگونگی دسترسی به تجهیزات پزشکی و لوازم مورد نیاز می باشد.

مطب خود را منحصر به فرد به مراجعهکنندگان شناسایی کنند. را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند. استفاده از وسایل بهداشتی مانند بطری های ضد عفونی کننده دست که میتوان بر روی دیوار مطب نصب کرد تا مراجعه کنندگان از آن استفاده کنند . بهترین رنگ برای دیوار در داروخانه ها رنگهای روشن و برای دکور رنگ سبز و سفید است زیرا رنگ سبز باعث ایجاد حس سرزندگی و امید میشود. دیوار راهرو منتهی به دفاتر با سطح فلزی پوشانده شده است که نور نور خطی را پخش می کند و بر حرکت تاکید می کند.

و بعد از آن مواردی مانند سبک دکوراسیون، رنگهای مورد استفاده و نحوه تزئین دیوارها و استفاده از انواع اکسسوریها مطرح میشود. با توجه به این که رنگ نارنجی به مانند دو رنگ قرمز و زرد خاصیت انژی فراوان دارد، اما مانند این دو رنگ نیز جزء دسته رنگ های پرتنش می باشد که استفاده از آن ها در طراحی داخلی مطب روانشناسی توصیه نمی شود. طراحی مطب دندانپزشکی و به طور کلی فضاهای درمانی با توجه به کاربردی که دارند و افراد هنگام بیماری آن را تجربه میکنند، معمولا مورد کمتوجهی قرار میگیرند به طوری که افراد ترجیح میدهند تا با طراحی و اجرای سادۀ این محیطها، هزینهها را به حداقل برسانند. در طراحی دکوراسیون کلینیک پزشکی، نورپردازی نیز به اندازه سایر موارد در دکوراسیون مهم است.

طراحی داخلی مطب مامایی

دکوراسیون مطب پزشکی مدرن ؛ طراحی داخلی مطب پزشکی : بدون شک ، همه ی ما در طول عمر چندین بار به مطب پزشک مراجعه کرده ایم. گاهی نصب یک تلویزیون در مقابل یونیت هم میتواند مؤثر باشد، چون گاهی بیماران ذهنشان به برنامهها و تصاویر مشغول و خودبهخود ذهنشان از درد و ترس محیط دندانپزشکی به سوی مسائلی دیگر منحرف میشود. در این بخش تصاویر کاملی از یک دکوراسیون مطب دندانپزشکی آماده کرده ایم که حس خوشایندی را می تواند به مراجعه کنندگان و یا پرسنل مطب منتقل نماید. این کار به آرام ماندن و دور شدن کودک از استرس کمک می نماید . توجه به این استانداردها ،در دیزاین یک مطب بسیار مهم خواهد بود. همانطور که گفته شد طراحی دکوراسیون مطب پزشک با توجه به موارد بالا انتخاب می شود. استفاده از متریال های مرغوب برای طراحی میز منشی ضروری می باشد زیرا مکررن به آن مراجعه می شود.

این مدل تابلوها، به شکل های گوناگونی در بازار موجود هستند و حتی بسته به خلاقیت شما می توانند به صورت خاص طراحی شوند. در این مقاله می خواهیم طراحی داخلی مطب زنان و زایمان را بررسی کنیم. برای جذایت بیشتر این مکان ها می توان از گل و گیاهان طبیعی و پخش صداهای طبیعت مثل صدای آب بهره برد. معمولاً موضوع اغلب این کارگاه ها در رابطه با خانواده و نحوه برخورد اعضای آن با یکدیگر است. همچنین تعبیه سقف کاذب و استفاده از نورهای مخفی در فضا، جلوه طبیعی خاصی به آن بخشیده است. مبل چستر: حس اصالت و سنگینی خاصی را به فضا می دهد. در نتیجه، باید صندلی و مبل به اندازۀ کافی تهیه کنید تا همۀ بیماران و همۀ همراهان آن ها، جای مناسبی برای نشستن و انتظار داشته باشند.

دکوراسیون داخلی مطب دکتر