انواع کابل دوربین مداربسته و قیمت آن

در این مقاله ابتدا با مهمترین ویژگیهای DVR آشنا میشویم سپس انواع DVR دوربین مداربسته را باهم بررسی میکنیم و در انتها انواع دی وی ار هایک ویژن را معرفی میکنیم. دوربین مدار بسته از لحاظ شکل ظاهری و کیفیت تصویری که انتقال می دهد به چند نوع تقسیم می شود، که برای خرید دوربین مداربسته مناسب باید با کاربرد انواع دوربین های مدار بسته آشنا باشید. تا به اینجا با انواع دوربین مدار بسته آشنا شدید. بهترین مکان برای نصب دوربین در گوشه دیوار می باشد، جایی که دیوار و سقف بهم می رسند. دوربین مدار بستهای که تصویر را از طریق سیگنال ویدئویی منتقل میکند اصطلاحا آنالوگ نامیده می شود. بدنه از دوربین در برابر عناصر نظارت خارجی محافظت میکند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین حرارتی👈 مقاله Thermal Cameras (دوربین های حرارتی). کلمه “دوربین مداربسته”، closet circuit television یا به اختصار cctv می باشد. دوربین مدار بسته دارای لنز متغیر یا varifocal، از قابلیت تغییر در فاصله کانونی و تنظیم فوکوس برخوردار است. قیمت پایین و مقرون به صرفه و سهولت در نصب و راه اندازی، از دیگر ویژگی های دوربین مداربسته نوع آنالوگ محسوب می شود.

یکی از اساسی ترین نیازهای واحدهای صنعتی و کارخانهها، تضمین امنیت و نظارت مناسب از این اماکن میباشد، کنترل ورود و خروج پرسنل و کارکنان شاغل به این مکانها و یا لزوما کنترل و نظارت برای ورود و خروج از انبارها و نظارت دقیق بر عملکرد پرسنل در استفاده صحیح از ماشین آلات و تجهیزات صنعتی از دغدغههای اصلی صاحبان و مدیران این مجموعهها به شمار میرود لذا مناسبترین کار، نصب دوربین های مداربسته جهت نظارت و کنترل هرچه دقیق تر در کارخانجات و مراکز صنعتی میباشد. ما به شما دوربین های مداربسته ای را معرفی می کنیم که در حال حاضر در دنیا از هوشمند ترین و به روزترین ابزارهای محافظت به شمار می روند.در دنیا برای اینکه هیچ خطری وسایل باارزش شما را تهدید نکند هرروز قابلیت های جدید و به روز تری به دوربین های مداربسته اضافه می شود .دوربین های مداربسته انواع مختلف دارند که در ادامه درباره هرکدام توضیحی مختصر خواهیم داد.

این نوع از دوربین ها برای فضاهای بزرگ و وسیع کاربرد گسترده ای سایت hilook-cctv دارند. دوربین مدار بسته مینیاتوری یا دوربین مخفی : طبعا دوربین های بسیار کوچکی هستند که با هدف دیده نشدن دوربین و ضبط تصویر بصورت مخفی طراحی شده اند. سامانه، cctv سامانه دوربینهای مدار بسته ممکن است که در آن نصب شده که در آن اپراتور ماشین را میتوان بهطور مستقیم مشاهده افرادی که ممکن است با عملیات غیرمنتظره ماشین صدمه دیده میشود. در بسیاری از اماکن که نیاز به نصب چندین دوربین است، میتوان به جای آنها فقط یک دوربین مداربسته اسپیدام نصب کرد. نوعی از انواع دوربینهای مداربسته که ارتباط بین دوربین و دی وی آر در بستر آنالوگ و با کابل RG59 (آنتنی) است.

تفاوت بین سیستم های DVR و NVR در هزینه ، نحوه انتقال داده ها و نوع دوربین ها میباشد. دستگاه ضبط کننده تصاویر و اطلاعات دوربین های تحت شبکه با عنوان NVR شناخته می شود. دوربین های مدار بسته دارای کیفیت تصویر Full HD، قابلیت نمایش تصاویر دریافتی با وضوح 1920×1080 را برای کاربران فراهم می آورند. در این نوع دوربین نظارتی نمایش جزئیات و شفافیت و رزولوشن از عامل های تعیین کننده به حساب می آید. دوربین های C-شکل بزرگ هستند ( همانند دوربین مدار بسته بولت ) و به عنوان یک عامل بازدارنده قابل مشاهده برای فعالیت های جنایی عمل می کنند. نصب انواع دوربین مدار بسته در محیط منزل و یا کار به عنوان یک عامل بازدارنده جدی برای مجرمان و هرکسی که فعالیت غیرقانونی انجام می دهد ، عمل می کند. به دلیل همین ویژگی های خاص فنی است که این دوربین مداربسته امروزه خواهان زیادی پیدا کرده است. امروزه یکی از دغدغه های مردم، عدم تمایل به وجود هرگونه سیم ارتباطیست. خرید پکیج دوربین مداربسته سیستم های نظارتی امروزه با ساختاری متفاوت و در شکل های گوناگون به بازار عرضه می شوند. اولین دسته بندی در دوربین های مدار بسته بر اساس نوع تکنولوژی آن ها است که انواع مختلفی دارند و ساختار و کاربرد آن ها با یکدیگر متفاوت است.

به همین دلیل این قابلیت بیشتر برای بخشهای خاص ویدیو که در آن پسزمینه بسیار نورانی است استفاده میشود. تقسیم می شوند که نوع اول امکان تنظیم فوکوس و بزرگنمایی محدود دارند اما در نوع دوم این امکان وجود ندارد. همانطور که از نام این محصول پیداست ، این دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که در شرایط سیاه به صورت بهینه عمل می کنند. نصب دوربین مداربسته موجب میشود که کارکنان حتی در زمان عدم حضور کارفرما و مدیر بهترین رفتار و عملکرد را از خود بروز دهند. این بدین دلیل است که پوشش گنبدی آن تشخیص مسیر فیلم برداری دوربین را دشوار می کند. کیفیت تصویر برداری دوربین IP به مراتب از دوربین آنالوگ قدرتمندتر است. قیمت کم، سیستم کوچک و نصب آسان، سه مزیت مهمی هستند که دوربین های آنالوگ را، به بهترین انتخاب برای کاربران خانگی و کسب و کار های کوچک تبدیل کرده اند. ظاهر این دسته از دوربین ها بسیار جمع و جور بوده ، که این موضوع ممکن است عامل مهمی برای مکان هایی مانند کلیساها ، موزه ها یا خانه های باشکوه باشد. در آخر، عامل تصمیم گیری بر اساس نیاز های امنیتی خاص ملک شما خواهد بود.

با توجه به مقایسه بالا شما می توانید دوربین مداربسته خود را با توجه به بودجه خود انتخاب نمایید. به همین دلیل است که این دو دسته بزرگ را به عنوان سر گروههای دوربین مداربسته زیر ذره بین بردهایم! در برخی از مناطق که به نیروی برق دسترسی وجود ندارد از دوربین های مداربسته خورشیدی که به راحتی قابل نصب و ارزان هستند، استفاده می شود. از آنجایی که در ادارات اسناد و پروندههای مهم را نگه میدارند، امنیت ادارات بسیار حائز اهمیت است. اینها از قابلیت های پر طرفدار دوربین ها هستند که باعث می شود تا افراد هزینه بیشتری کنند . یکی از قابلیتهای مهم انواع دوربین مدار بسته، قابلیت دید در شب میباشد.

پس از خرید دوربین مداربسته چطور باید آن را نصب کرد؟ پس از آشنایی با ویژگی دوربین های آنالوگ و دیجیتال، به بررسی زیرمجموعه های بیشتری از این دوربین ها می پردازیم تا سطح اطلاعات شما عزیزان بخوبی افزایش یابد و با اطلاع کامل، سراغ محصول مورد نظرتان بروید. انواع دوربین مدار بسته ضد آب کدام مدل ها هستند؟ دارای مدل های بسیار متنوعی است. این نوع از دوربین ها دارای ظاهری به فرم مکعب مستطیل یا استوانه ای می باشند. 1) بسته به نوع استفاده و میزان سرمایه ای که برای انجام پروژه دارید، می بایست دوربین مورد نظر خود را از بین آنالوگ یا دیجیتال انتخاب فرمایید! در طول روز و شب ، آنها تصاویر ویدئویی شفافی ضبط می کنند که با تفاوت شرایط نور مبهم نمی شوند و این از طریق تراشه های تصویربرداری فوق العاده حساس حاصل می شود. بسته به بودجه شما ، کیفیت تصاویر آن ها از 720p تا 4k خواهد بود.

محصولات برند داهوا از تنوع بالایی برخوردار است و به نسبت فناوری های بکار رفته در آن ، قیمت دوربین مدار بسته داهوا مناسب است . برند پلکو مربوط به شرکت آمریکایی است که در زمینه تولیدات انواع دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی نظارتی فعالیت دارد. برند ملورین دارای 15 سال سابقه فعالیت اقتصادی در زمینه واردات تجهیزات نظارت تصویری از جمله دوربین مداربسته ملورین است. حدود ۷ سال بعد از آن در آمریکا دوربین مدار بسته تجاری به بازار آمد که برای استفاده از آن نیازی به داشتن مجوز نبود. یا دوربین های IP نیز نامیده می شوند که به یک شبکه Wi-Fi متصل شده و فیلم خود را در فضای ابری ذخیره می کنند.

به همین جهت، انتقال تصاویر در این نوع از دوربین ها، با کیفیت و رزولوشن بسیار بالایی صورت می گیرد. برای دریافت تصاویر باید با متصل کردن کابل VGA از دستگاه دی وی آر به دستگاه مانیتور یا تلویزیون تصاویر را انتقال دهید و مشاهده کنید . ضمنا، قابلیت مخفی کردن دوربین های مینیاتوری از معرض دید افراد وجود دارد. این برق رسانی به دوربین های مدار بسته را هم می توان به با کابل ترکیبی و هم به صورت کابل برق جداگانه انجام داد . این دوربین حتی نیاز به آداپتور هم ندارد و با برق 220 ولت AC کار میکند. هر دوربین همانند یک وسیله در شبکه عمل میکند و به وسیله شناسه شبکه IP و در قالب الگوها و قوانین شبکه به مرکز کنترل متصل میگردند. به بیان ساده دوربین های مداربسته با توجه به رشته های نوری تابیده شده از اجسام و طیف رنگی آنها تصاویر را برای ضبط کننده ها ارسال میکند تا در مواقع لزوم امکان بازبینی تصاویر برای کاربر مهیا باشد. برای ضبط تصاویر این نوع دوربین از یک دستگاه مخصوص با عنوان DVR استفاده می شود. این دوربین ها از جهت نحوه تولید، ساختار فیزیکی، شکل و شمایل ظاهری، نوع کاربرد، محل کاربرد، انتقال تصویر، مشخصات فنی و …

اگر می خواهید همه چیز در کسب و کار شما بی نقص باشد ، دوربین های مدار بسته بی سیم بهترین گزینه امنیتی و ایده آل محسوب می شوند. دوربین بالت عموماً جزء دوربینهای دید در شب محسوب میشود. در پایین دکمه ، لنز دوربین می تواند به سمت چپ و راست حرکت کند ، به سمت بالا و پایین کج شودو یا به داخل و خارج بزرگنمایی کند. 960 قادر به ضبط تصویر هستند به همین جهت در مقایسه با دیگر دوربین های مداربسته از کیفیت پایین تری برخوردارند. معمولا کسانی که به دنبال پرداخت هزینه کمتری هستند و برای مصارف شخصی و بحث های امنیتی به دوربین نیاز دارند، به دوربین های آنالوگ روی می آورند اما کسانی که برایشان کیفیت بالا و امکان آنالیز تصویر و سیستم در بستر شبکه اولویت دارد، بسراغ دوربین های دیجیتال میروند. دوربین های باسیم برای ارسال فیلم ها و تصاویر خود نیاز به کابل کشی های گسترده دارند که هزینه رانیز بالاتر می برد.

همچنین دوربین هایی که بیسیم هستند نیز نسب به دوربین های باسیم دارای قیمت نسبتا بالایی هستند که دوربین های مداربسته وای فای از قابلیت های بیشتری هم برخوردار هستند. انواع دوربین تحت شبکه میتوانند به صورت بیسیم یا باسیم باشند. تمام مراجعین میتوانند از طریق راههای ارتباطی که در سایت درج شدهاست با کارشناسان در ارتباط باشند. دوربین های مدار بسته بیرون از خانه سیم دار : دوربین های خارجی سیمی به یک دستگاه ضبط مرکزی متصل می شوند و معمولا دوربین های گلوله ای هستند که به دلیل شکل بلند و استوانه ای آنها نامگذاری شده اند. دوربین مداربسته Axton: دوربین مداربسته Axton محبوب مشتریان، برای همه طیف سلایق و همه نیازها، راهکاری مناسب ارائه نموده است. با شواهد اضافی به دست آمده از دوربین مدار بسته ، کمک به زمان مکان ، مکان و از همه مهمتر مظنون ، می توان جرایم را آسانتر حل و پیگیری کرد. با وجود انواع مختلف دوربین های مدار بسته در بازار ، اکنون راه حل های متنوعی برای هر صنعت وجود دارد. وقتی صحبت از حل و فصل اختلافات می شود ، فیلمبرداری از دوربین های امنیتی می تواند بسیار مهم باشد.

بگذرد که جلوه خوبی ندارد. این دوربین ها به عنوان یک بازدارنده جرم قوی عمل می کنند و تحقیقات نشان داده است که وجود دوربین مداربسته بولت اموال را برای سرقت کمتر مطلوب جلوه می دهد. زمان کابل کشی دوربین مداربسته آنالوگ می بایست دو کابل که از یکدیگر مجزا هستند از DVR تا محلی که دوربین در آن نصب شده است کشیده شود. سیستم های NVR از کیفیت تصویربرداری بهتری برخوردار هستند، همچنین نصب راحت تری دارند و انعطاف پذیری آنها بالاتر است و همچنین در هر دوربینی که میکروفون دارد، از صدای آن پشتیبانی میکند و البته که بسیار گران تر از سیستم های DVR هستند. مدل های مادون قرمز نسبت به دوربین های روز / شب گران تر هستند و معمولا افرادی که این گزینه را انتخاب می کنند این موضوع را قبول دارند زیرا ضبط شب برای امنیت شغلی آنها بسیار مهم است. همانطور که میدانید در شرایط فعلی تضمین امنیت این نوع اماکن بدون این دوربینها، امری غیر ممکن به نظر میرسد. همچنین در آنها از استانداردهای Ip برای ارسال تصاویر در قالب اطلاعات (Data) استفاده میکنند. دارا بودن منوی Rapid Onvif برای مشاهده سریع تصاویر دوربین مدار بسته نصب شده در صفحه نمایشی مانیتورینگ دستگاه تستر .